AMEA Folklor İnstitutunun gənc əməkdaşı Milli Mətbuat Günü münasibətilə təltif olunub
AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında 22 İyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə "Milli mətbuat – dövlətçilik və milli dəyərlərin keşikçisi" mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan milli mətbuatının inkişaf yolu, onun dövlətçilik ənənələrinin möhkəmləndirilməsi, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və cəmiyyətin obyektiv informasiya ilə təmin edilməsindəki rolu barədə çıxışlar dinlənilib. Qeyd olunub ki, milli mətbuat ölkənin ictimai-siyasi, elmi və mədəni həyatında mühüm yer tutur və bu gün də cəmiyyətin inkişafına əhəmiyyətli töhfələr verməkdədir.
Tədbir çərçivəsində media və ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsində səmərəli fəaliyyəti ilə fərqlənən bir qrup şəxs Yeni Azərbaycan Partiyası Yasamal Rayon Təşkilatı tərəfindən təltif edilib.
Təltif olunanlar arasında AMEA Folklor İnstitutunun İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi üzrə məsul şəxsi, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) sədri Cəmilə Novruzova da yer alıb. O, "Şəhərsalma və Memarlıq İli" çərçivəsində 22 İyul – Milli Mətbuat Günü münasibətilə ictimaiyyətlə əlaqələr sahəsindəki səmərəli fəaliyyətinə görə Təşəkkürnamə ilə təltif olunub.
Tədbirin sonunda Milli Mətbuat Gününün əhəmiyyəti bir daha vurğulanıb, ölkədə media sahəsinin inkişafına və milli dəyərlərin təbliğinə xidmət edən fəaliyyətin bundan sonra da davam etdirilməsinin vacibliyi qeyd edilib.

The young researcher of the Institute of Folklore was honored on the occasion of National Press Day
The event named “National Press – The Guardian of Statehood and National Values" was held at the Central Scientific Library of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) to mark 22 July – National Press Day.
The event featured speeches highlighting the development of the Azerbaijani national press, its role in strengthening the traditions of statehood, preserving national-moral values and providing society with objective information. It was mentioned that the national press occupied an important place in the socio-political, scientific and cultural life of the country and continued to make significant contributions to the development of society.
As part of the event, a group of individuals distinguished by their effective work in the fields of media and public relations were honored by the Yasamal District Organization of the New Azerbaijan Party.
Among the award recipients was Jamila Novruzova, the officer responsible for public relations at the Institute of Folklore of ANAS and Chair of the Council of Young Scientists and Specialists. She was presented with the Certificate of Appreciation in recognition of her productive activities in the field of public relations on the occasion of 22 July – National Press Day, held within the framework of the “Year of Urban Planning and Architecture”.
At the conclusion of the event, the significance of National Press Day it was noted that efforts aimed at promoting the development of the media sector and the dissemination of national values in Azerbaijan should be continued.