Folklor İnstitutunun böyük elmi işçisi fəlsəfə doktoru dərəcəsinə layiq görülüb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Folklor İnstitutunun Mifologiya şöbəsinin elmi işçisi, Nərmin Ramiz qızı Babayevaya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 5 dekabr 2025-ci il tarixli qərarı ilə 5719.01 – Folklorşünaslıq ixtisasında filologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib.
Qeyd edək ki, alimin müdafiə etdiyi “Azərbaycan folklorunda etioloji miflərin semantikası” mövzusunda fəlsəfə doktorluğu dissertasiyası üzrə bir sıra yerli və xarici jurnallarda əsərləri nəşr edilib.

Senior Researcher of the Institute of Folklore Awarded Doctor of Philosophy Degree
Narmin Ramiz gizi Babayeva, the research worker at the Department of Mythology of the Institute of Folklore of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Philology in the specialty 5719.01 - Folklore Studies by the decision of the Higher Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated December 5, 2025.
It should be noted that the scientist’s works on his PhD dissertation on the topic “Semantics of Etiological Myths in Azerbaijani Folklore” have been published in a number of local and foreign journals.