AMEA-nın kollektivi Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AMEA-nın Rəyasət Heyətinin üzvləri, elmi müəssisə və təşkilatlarının rəhbərləri, nümayəndələri və gənc alimləri müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünyaşöhrətli siyasi xadim, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə Fəxri xiyabanda Ulu Öndərin məzarını ziyarət ediblər.
Elmi ictimaiyyətin nümayəndələri Ulu Öndərin məzarı üzərinə tər gül dəstələri qoyub, Ümummilli Liderin unudulmaz xatirəsinə bəslədikləri dərin ehtiramı ifadə ediblər.
Ümummilli Liderin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.

ANAS staff visited the grave of the Great Leader Heydar Aliyev
President of ANAS, Academician Isa Habibbeyli, members of the Presidium of ANAS, heads of scientific institutions and organizations, representatives and young scientists visited the grave of the Great Leader in the Alley of Honor on the occasion of the 103rd anniversary of the birth of the architect and founder of the modern independent Azerbaijani state, world-famous political figure and National Leader Heydar Aliyev.
Representatives of the scientific community laid the flowers on the grave of the Great Leader and expressed their deep respect for the unforgettable memory of the National Leader.
The memory of the National Leader’s lifelong companion, prominent ophthalmologist-scientist, academician Zarifa Aliyeva, was also commemorated and flowers were laid on her grave.