I Beynəlxalq Türk Dünyası Ənənəvi Musiqi və Mədəni Kimlik Simpoziumunun iştirakçıları Mərkəzi Elmi Kitabxananın fəaliyyəti ilə tanış olublar
I Beynəlxalq Türk Dünyası Ənənəvi Musiqi və Mədəni Kimlik Simpoziumunun iştirakçıları AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanası (MEK) ilə tanış olublar.
Bu il AMEA-nın 80, MEK-in isə 100 illik yubileylərinin qeyd olunduğu onların diqqətinə çatdırılıb.
Simpozium iştirakçıları son illərdə AMEA alimlərinin elmi nailiyyətləri, beynəlxalq əməkdaşlıq layihələri və yeni nəşr layihələri haqqında ətraflı məlumat əldə ediblər.
Ziyarətçilər MEK-in Sərgi salonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin həyat və siyasi fəaliyyətlərini əks etdirən kitablardan ibarət guşələr, Azərbaycan elminin müxtəlif sahələrini əhatə edən fundamental və tətbiqi tədqiqatların nəticələrini özündə əks etdirən monoqrafiyalar, elmi jurnallar və digər qiymətli nəşrlər, eləcə də AMEA-nın təsisçilərinin büstləri və fondlarla yaxından tanış olublar.

Participants of the 1st International Turkic World Traditional Music and Cultural Identity Symposium got acquainted with the activities of the Central Scientific Library
20 November 2025, 17:26 / Important events
Participants of the 1st International Symposium on Traditional Music and Cultural Identity of the Turkic World visited the Central Scientific Library (CSL) of ANAS. It was brought to their attention that this year celebration of the 80th anniversary of ANAS and the 100th anniversary of the Central Scientific Library.
Visitors got acquainted with the corners of the Central Scientific Library Exhibition Hall, consisting of books reflecting the life and political activities of the Great Leader Heydar Aliyev and President Ilham Aliyev, monographs reflecting the results of fundamental and applied research covering various fields of Azerbaijani science, scientific journals and other valuable publications, as well as funds of the founders of ANAS.