Folklor İnstitutunun əməkdaşı AMEA-nın təşəkkürnaməsi ilə təltif edilib
İyulun 17-də AMEA-nın Əsas binasında Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 150 illiyinə həsr edilmiş “Azərbaycan mətbuatının inkişaf və vəzifələri” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbir AMEA Rəyasət Heyəti, AMEA Azad Həmkarlar İttifaqı, Elm və Təhsil Nazirliyi Elmi Təşkilatların Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsi, YAP Yasamal rayon təşkilatı və Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun birgə təşəbbüsü ilə baş tutub.
Tədbirdə Akademiyada çalışan bir qrup media işçisinə AMEA-nın təşəkkürnaməsi, həmçinin YAP Yasamal rayon təşkilatının, AMEA Azad Həmkarlar İttifaqının, Humanitar və İctimai Elmlər bölmələrinin Fəxri fərmanı və təşəkkürnamələri təqdim olunub.
AMEA Folklor İnstitutunun İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə məsul şəxsi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Gülnar Osmanova Azərbaycan mətbuatının 150 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təşəkkürnaməsi ilə təltif edilib.

The employee of the Institute of Folklore was awarded with the gratitude of ANAS
On the 17th of July the conference on the theme “Development and tasks of the Azerbaijani press” dedicated to the 150th anniversary of the establishment of the National Press of Azerbaijan was held in the main building of ANAS.
The event was held at the joint initiative of the Presidium of ANAS, the Free Trade Union of ANAS, the United Trade Union Committee of Scientific Organizations of the Ministry of Science and Education, the Yasamal district organization of the YAP, and the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi.
At the event a group of media workers working at the Academy were presented with a letter of appreciation from ANAS, as well as Honorary Decrees and letters of appreciation from the NAP Yasamal district organization, the ANAS Free Trade Union and the Humanities and Social Sciences departments.
The responsible person for Public Relations of the Institute of Folklore of ANAS, PhD in Philology, associate professor Gulnar Osmanova was awarded the Certificate of Gratitude of the Azerbaijan National Academy of Sciences on the occasion of the 150th anniversary of the Azerbaijani press.