Əməkdaşımız Özbəkistanda keçirilən beynəlxalq konfransda iştirak edib
AMEA Folklor İnstitutunun Mərasim folkloru şöbəsinin baş elmi işçisi, filologiya elmləri doktoru, dosent Qalib Sayılov 08-09 fevral 2025-ci il tarixlərində Özbəkistan Respublikasının Nəvai vilayətində keçirilən “Əlişir Nəvai və Şərq rezonansı” mövzusunda beynəlxalq elmi konfransda iştirak edib. Əməkdaşımız konfransda “Roman stixiyasında “Ali Şir Novayi” obrazının didaktik interpretasiyası (Tanınmış özbək yazarı İsacan Sultanın “Ali Şir” romanı əsasında)” mövzusunda etdiyi məruzəyə görə Nəvai şəhər valisi tərəfindən mükafatlandırılıb.
Q.Sayılov, həmçinin fevralın 10-11-də Daşkənd Tətbiqi Elmlər Universitetində keçirilən “İki dahi, iki nur” adlı elmi-bədii tədbirdə də iştirak edib.

Our employee attended the International Conference in Uzbekistan
The senior Researcher of the Department of Ceremonial Folklore of the Institute of Folklore of ANAS, Doctor of Philological Sciences, Associate Professor Galib Sayilov participated in the international scientific conference on the theme “Alishir Navoiy and the Resonance of the East” held in the Navoiy region of the Republic of Uzbekistan on February 8-9, 2025. Our employee was awarded by the Governor of Navoi city for his report at the conference on the topic “Didactic interpretation of the image of “Alishir Novayi” in the novel “Styling” (based on the novel “Alishir” by the famous Uzbek writer Isajan Sultan)”.
On the 10th-11th of February Galib Sayilov also participated in the scientific and artistic event “Two Geniuses, Two Lights” held at the Tashkent University of Applied Sciences.