Əməkdaşımız Moskvda keçirilən elmi-praktik konfransda məruzə edib
Dekabrın 24-də Moskva Dövlət Linqvistika Universitetində (MDLU) dahi Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Məhəmməd Füzulinin 530 illik yubileyinə həsr olunmuş beynəlxalq elmi-praktik konfrans keçirilib. MDLU və “Moskva Azərbaycanlılarının Milli-Mədəni Muxtariyyəti” təşkilatı tərəfindən təşkil olunan tədbir çərçivəsində iştirakçılar tematik sərgi ilə tanış olub, böyük şairin həyat və yaradıcılığından bəhs edən videoçarx nümayiş olunub və çoxsaylı məruzələr dinlənilib.
Konfransda AMEA Folklor İnstitutunun Azsaylı xalqların folkloru şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Vüsal Səfiyeva “Azərbaycan folklor kitabının təşkilində Məhəmməd Füzuli yaradıcılığının rolu” mövzusunda onlayn məruzə edib.

Our employee gave a report at a scientific and practical conference held in Moscow
On the 24th of December in the international scientific and practical conference dedicated to the 530th anniversary of the great Azerbaijani poet and thinker Mahammad Fuzuli was held at the Moscow State Linguistic University (MDLU). As part of the event organized by the Moscow Azerbaijani University of Music and the National-Cultural Autonomy of Moscow Azerbaijanis, participants were introduced to the thematic exhibition, the video about the life and work of the great poet was shown, and numerous reports were heard.
At the conference Vusal Safiyeva, a leading researcher the department of the Institute of Folklore of ANAS, Doctor of Philosophy in Philology made the online report on the theme “The role of Muhammad Fuzuli’s activity in the formation of the Azerbaijani Folklore Book”.