AMEA Folklor İnstitutunda rəhbər heyətin mülki müdafiə məşqi keçirilib
21 iyun 2024-cü il tarixində AMEA Folklor İnstitutunda rəhbər heyətin mülki müdafiə məşqi keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə institutun direktoru vəzifəsini icra edən, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Afaq Ramazanova açaraq bildirib ki, institutda rəhbər heyətin mülki müdafiə məşqi hər il bir dəfə olmaqla keçirilir. Bu tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd fövqəladə hallar zamanı institutun rəhbər heyəti və mülki müdafiə qüvvələrinin idarə edilməsidir.
Sonra söz Mülki müdafiə qərargahının rəisi Elşad Quliyevə verilib. O, “Fövqəladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı mülki müdafiə orqan və qüvvələrinin idarə edilməsinin təşkili” mövzusunda danışıb. E.Quliyev fövqəladə hallar zamanı davranış qaydaları barədə də məlumat verib və toplantı iştirakçılarının suallarını cavablandırıb.
Tədbirin sonunda institutun direktoru v.i.e., fil.ü.f.d., dos. Afaq Ramazanova yekun nitqi ilə çıxış edərək vurğulayıb ki, institutun rəhbərliyi hər zaman fövqəladə hallar barədə tədbirlərə böyük önəm verir və keçirilməsini diqqətdə saxlayır. Bu sahədə müəyyən çatışmazlıqlar olarsa, birlikdə öhdəsindən gəlməyə çalışılır.

The civil defense exercise of the management staff was held  at the Institute of Folklore of ANAS
On the 21st of June in 2024 the civil defense exercise of the management staff was held at the Institute of Folklore ANAS. Afag Ramazanova, deputy director of the Institute, PhD in philology, associate professor, opened the event and said that the civil defense exercise of the management team of the Institute was held once a year. The main purpose of this event is the management of the Institute and the civil defense forces in case of emergency situations.
Then the word was given to the head of the Civil Defense headquarters Elshad Guliyev. He spoke on the topic “Organization of the management of Civil Defense bodies and forces during the elimination of the consequences of emergency events”. E.Guliyev also informed about the rules of behavior during emergency situations and answered the questions of the participants of the meeting. At the end of the event, deputy director of the Institute PhD, associate professor Afag Ramazanova made a closing speech and mentioned that the management of the Institute always attaches great importance to emergency events and keeps its holding in mind. If there are certain shortcomings in this area, attempts are made to cope with them together.