Akademik Muxtar İmanov “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalına layiq görülüb
28 Mart 2024, 14:00 / Mühüm hadisələr
AMEA Folklor İnstitutunun direktoru, akademik Muxtar Kazımoğlu-İmanov Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2024-cü il 2 fevral tarixli 4289 nömrəli Sərəncamı ilə “Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)” yubiley medalı ilə təltif olunub. Mükafatı akademikə martın 27-də Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Əsas binasının Dairəvi zalında Elm Günü münasibətilə “Elm Günü və Günün elmi: humanitar tədqiqatlar və süni intellekt” mövzusunda keçirilən tədbirdə AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli təqdim edib.

Academician Mukhtar Imanov was awarded the Jubilee Medal of the Republic of Azerbaijan “Heydar Aliyev’s 100th anniversary (1923-2023)”
28 March 2024, 14:00 / Important events
Director of the Institute of Folklore of ANAS, academician Mukhtar Kazimoglu-Imanov was awarded with the Heydar Aliyev’s 100th anniversary (1923-2023)” Jubilee Medal by Decree No. 4289 of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 2, 2024. Academician Isa Habibbeyli, President of ANAS, presented the award to the academician on the 27th of March in the Circular Hall of the Main Building of the Azerbaijan National Academy of Sciences at an event on the occasion of Science Day on “Science Day and Science of the Day: humanitarian studies and artificial intelligence”.