Folklor İnstitutunda 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
02 fevral 2024-cü il tarixində AMEA Folklor İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə onlayn iclas keçirilib. İclasda AMEA Folklor İnstitutunun gənc alimləri – filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Xanım Mirzəyeva, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Aygül Qurbanova, elmi işçi Günay Oruczadə, mütəxəssis Kəmalə Zeynalova, kadr üzrə mütəxəssis Elmiyyə Abdullayeva və qonaq qismində Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyasının Sənətşünaslıq fakültəsinin magistrantı, Almart studio kursunun rəhbəri Almaz İdrisova iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən Folklor İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri fil.ü.f.d. Xanım Mirzəyeva bildirib ki, gənclərimizin gələcəyimiz kimi dəyərləndirilməsi onlara böyük etimadın, inamın göstəricisidir. Gənclərimiz də bu diqqət və qayğını üzərilərinə düşən missiyanı şərəflə yerinə yetirməklə dəyərləndirirlər. X.Mirzəyeva əsası Ümummilli Lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan dövlət gənclər siyasətinin bu gün uğurla davam etdirildiyini vurğulayıb.
Daha sonra çıxış edən gənc alimlər ölkəmizin hərtərəfli inkişafı üçün, dövlətimizin mənafeyini müdafiə etmək, layiqli vətəndaş kimi formalaşmaq üçün səylə çalışmalı olduqlarını qeyd ediblər.

The event dedicated to the 2nd of February – the Day of Azerbaijani Youth was held at the Institute of Folklore
02 February 2024, 14:23 / Conferences, assemblies
On the 2nd of February in 2024 the online meeting was held on the occasion of the 2nd of February - the Day of Azerbaijani Youth, organized by the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Folklore of ANAS. The meeting was attended by young scientists of the Institute of Folklore of ANAS such as PhD in Philology Kh.Mirzayeva, PhD in philology Aygul Gurbanova, researcher Gunay Orujzade, specialist Kamala Zeynalova, specialist Elmiyya Abdullayeva and master student of the faculty of Art Studies of the Azerbaijan State Academy of Arts, Head of Almart studio Course Almaz Idrisova.
Chairman of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Folklore PhD Kh.Mirzayeva said that the assessment of our youth as our future was an indicator of great trust and confidence in them. Our young people also value this attention and care by honourably fulfilling their mission. Kh.Mirzayeva mentioned that the State Youth Policy, founded by national leader Heydar Aliyev, is successfully continued today.
Then the young scientists and specialists noted that they should work hard for the comprehensive development of our country, to defend the interests of our state, to form as worthy citizens.