Folklor İnstitutunun əməkdaşları AMEA-nın Təşəkkürnaməsi ilə təltif olunublar
Dekabrın 21-də AMEA Rəyasət Heyətinin “Heydər Əliyev İli”nin yekunlarına həsr olunan “Əbədiyyətin əbədi ünvanı” mövzusunda genişləndirilmiş iclası keçirilib.
Tədbirdə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli, AR Milli Məclisinin deputatları, AMEA-nın həqiqi və müxbir üzvləri, elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorları, YAP ərazi partiya təşkilatının nümayəndələri və gənc alimləri iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə AMEA-nın prezidenti akademik İsa Həbibbəyli açaraq Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan dövləti və xalqı qarşısındakı tarixi xidmətlərindən danışıb.
İclasda Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı, t.e.d. Fəzail Ağamalı, AMEA-nın vitse-prezidenti v.i.e., akademik Gövhər Baxşəliyeva, AMEA-nın A.A.Bakıxanov adına Tarix İnstitutunun Əliyevşünaslıq şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, t.ü.f.d. Leyla Hüseynova və Elm və Təhsil Nazirliyinin İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun (İSİ) baş direktoru, akademik Əli Abbasov çıxış ediblər.
Tədbirdə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində kitabları nəşr olunmuş müəlliflər, o cümlədən Folklor İnstitutunun Mərasim folkloru şöbəsinin müdiri, fil.ü.f.d., dos. Ağaverdi Xəlilov və Nəşriyyat şöbəsinin müdiri Mahir Cavadov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasında 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi haqqında” 29 sentyabr 2022-ci il tarixli 3494 nömrəli Sərəncamı ilə əlaqədar Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyətinin, zəngin siyasi irsinin, dövlətçilik ideallarının tədqiqi və təbliği sahəsində xidmətlərinə görə AMEA-nın Təşəkkürnaməsi ilə təltif olunublar.

Employees of the Institute of Folklore were awarded with gratitude of ANAS
On the 21st of December in 2023 the expanded meeting of the Presidium of ANAS on the theme “Eternal address of eternity” dedicated to the results of the “Year of Heydar Aliyev” was held.
The event was attended by academician Isa Habibbayli, President of ANAS, Deputies of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, active and corresponding members of ANAS, directors of scientific institutions and organizations, the representatives of the New Azerbaijan Party and young scientists.
Opening the event, academician Isa Habibbayli, President of ANAS, spoke about the historical services of the great leader Heydar Aliyev to the state and people of Azerbaijan. Deputy of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, Fazail Agamali, vice-president of ANAS, academician Govhar Bakhshaliyeva, the leading researcher of the department of Aliyev-studies of the Institute of History named after A.A.Bakikhanov Leyla Huseynova and the General Director of the Institute of Control Systems of the Ministry of Science and Education, academician Ali Abbasov made reports.
Authors whose books were published within the framework of the “Year of Heydar Aliyev”, including the head of the department of Ceremonial folklore of the Institute of Folklore, Doctor of Sciences in Philology, associate professor Agaverdi Khalilov and head of the Publishing department Mahir Javadov were awarded with the gratitude of ANAS for their services in the field of research and promotion of the life and activities of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, rich political heritage, ideals of statehood in connection with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev “On declaring 2023 the Year of Heydar Aliyev” dated on the 29th of September 2022 number 3494.